Skip to main content

Levné letenky do Splitu 2023: Vše, co potřebujete vědět

Split Chorvatsko

Chorvatsko, a především jeho nádherné pobřežní město Split, je oblíbenou destinací mnoha turistů. Letenky do Splitu s odletem z Prahy jsou stále dostupnější, díky čemuž se tato destinace stává stále populárnější. Zde je přehled toho, co potřebujete vědět o levných letenkách do Splitu, včetně informací o dostupných leteckých společnostech, aktuálních cenách, odbavení a dalších informacích.

Dostupné letecké společnosti

Přímé lety do Splitu z Prahy nabízí několik leteckých společností, včetně ČSA, SmartWings a Ryanair. Přímý let trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut. ČSA a SmartWings jsou české společnosti, které nabízí pravidelné přímé lety do Splitu, zatímco Ryanair, populární nízkonákladová společnost, také nabízí lety na této trase.

Letecká společnost Místo odbavení
ČSA Praha
SmartWings Praha
Ryanair Praha, Londýn, Dublin
easyJet Londýn, Berlín, Amsterdam
Wizz Air Londýn, Budapešť
Lufthansa Frankfurt, Mnichov
KLM Amsterdam
Air France Paříž
British Airways Londýn

Toto jsou jen některé z mnoha leteckých společností, které létají do Splitu. Pro nejaktuálnější a nejpodrobnější informace doporučujeme využít online vyhledávače letenek nebo webové stránky jednotlivých leteckých společností.

Aktuální ceny

Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně, dni týdne a čase rezervace. V průměru můžete očekávat, že cena zpáteční letenky z Prahy do Splitu bude v rozmezí od 2 000 Kč do 5 000 Kč. Ceny se mohou zvyšovat během hlavní turistické sezóny, která v Chorvatsku probíhá od června do září.

Dopravce Odlet z Destinace Přibližná doba letu Přibližná cena zpáteční letenky
ČSA Praha Split 1 hod 45 min 2 500 - 5 000 Kč
SmartWings Praha Split 1 hod 45 min 2 500 - 4 500 Kč
Ryanair Praha Split 1 hod 45 min 1 800 - 4 000 Kč
Ryanair Bratislava Split 1 hod 40 min 1 700 - 3 500 Kč
Wizz Air Vídeň Split 1 hod 50 min 2 000 - 4 000 Kč
Ryanair Berlín Split 2 hod 10 min 2 300 - 4 800 Kč
Ryanair Varšava Split 2 hod 5 min 2 000 - 4 500 Kč

Prosím mějte na paměti, že ceny a doby letu jsou pouze přibližné a mohou se měnit v závislosti na mnoha faktorech, jako je sezóna, dostupnost, doba rezervace a další. Vždy si ověřte nejaktuálnější informace přímo u letecké společnosti nebo na srovnávacích webových stránkách.

Odbavení

Odbavení na letišti Václava Havla v Praze je rychlé a efektivní, s dostatkem možností pro online odbavení s většinou leteckých společností. Důrazně se doporučuje přijít na letiště nejméně dvě hodiny před odletem.


Důležitou částí cestování letadlem je proces odbavení a zavazadla. Níže je přehled, jak může odbavení probíhat u některých zmiňovaných leteckých společností, stejně jako informace o zavazadlech.

Dopravce Online odbavení Cena za odbavené zavazadlo Cena za příruční zavazadlo Místo odbavení
ČSA Ano (24-2h před odletem) Zahrnuto v ceně letenky (do 23 kg) Zahrnuto v ceně letenky Letiště Václava Havla, Praha
SmartWings Ano (30h-1h před odletem) Za poplatek (od 600 Kč/do 15 kg) Zahrnuto v ceně letenky Letiště Václava Havla, Praha
Ryanair Ano (48h-2h před odletem) Za poplatek (od 400 Kč/do 20 kg) Za poplatek (od 250 Kč) Letiště Václava Havla, Praha
Ryanair Ano (48h-2h před odletem) Za poplatek (od 400 Kč/do 20 kg) Za poplatek (od 250 Kč) Letiště Bratislava
Wizz Air Ano (48h-3h před odletem) Za poplatek (od 500 Kč/do 20 kg) Za poplatek (od 300 Kč) Letiště Vídeň
Ryanair Ano (48h-2h před odletem) Za poplatek (od 400 Kč/do 20 kg) Za poplatek (od 250 Kč) Letiště Berlín
Ryanair Ano (48h-2h před odletem) Za poplatek (od 400 Kč/do 20 kg) Za poplatek (od 250 Kč) Letiště Varšava

Uvedené ceny a postupy jsou přibližné a mohou se lišit. Je důležité se vždy předem informovat na webových stránkách dané letecké společnosti nebo přímo kontaktovat společnost pro nejaktuálnější a konkrétní informace.

Zajímavé lokality v okolí Splitu

Split je druhé největší město Chorvatska a je známé svými historickými památkami, včetně Diokleciánova paláce, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Split je také ideální výchozí bod pro výlety na blízké ostrovy, jako je Hvar nebo Brač. Pokud jste výletník, zamilujete si národní park Krka, který je jen krátkou cestou od Splitu. Park je známý svými nádhernými vodopády a můžete se zde i vykoupat.


Split je skvělým výchozím bodem pro průzkum mnoha krásných a historických míst v okolí. Zde je seznam deseti nejzajímavějších míst v okolí Splitu:

 1. Diokleciánův palác (Adresa: Dioklecijanova ul. 1, 21000, Split, Chorvatsko): Tento římský palác z 4. století je středobodem města Split a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to opravdové město uvnitř města plné obchodů, kaváren a bytů.
 2. Národní park Krka (Adresa: Lozovac, Chorvatsko): Nádherný národní park, známý pro své nádherné vodopády a přírodní krajinu. Tip: nezapomeňte si vzít plavky pro koupání u vodopádů!
 3. Ostrov Hvar (Dostupné trajektem z Splitu): Tento krásný ostrov je známý svým historickým městem, nádhernými plážemi a vinicemi.
 4. Trogir (Adresa: Trogir, Chorvatsko): Historické město na pobřeží, které je také na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jen krátká jízda od Splitu.
 5. Omiš (Adresa: Omiš, Chorvatsko): Malebné město obklopené horami s nádhernými plážemi a možností raftingu na řece Cetina.
 6. Salona (Adresa: Put Salone, 21210, Solin, Chorvatsko): Ruiny starobylého římského města nedaleko Splitu, kdysi byla jednou z největších římských osad na východě.
 7. Fortress Klis (Adresa: 21231, Klis, Chorvatsko): Tato impozantní pevnost poskytuje nádherný výhled na Split a okolí.
 8. Sinj Alka Museum (Adresa: Alkarski dvori, Put Petrovca, 21230, Sinj, Chorvatsko): Muzeum věnované tradičnímu rytířskému turnaji, který se koná každý rok v srpnu.
 9. Ostrov Brač (Dostupné trajektem z Splitu): Domov známé pláže Zlatni Rat, která je často považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě.
 10. Plitvická jezera (Adresa: Plitvička Jezera, Chorvatsko): I když je to trochu dále, toto místo určitě stojí za návštěvu. Sestává z 16 terasovitých jezer spojených vodopády.

Tato místa jsou jen některá z mnoha krásných lokalit, které můžete navštívit v okolí Splitu. Každá z nich nabízí jedinečné zážitky a možnosti k objevování chorvatské historie, kultury a přírody.

Odlety na další chorvatská letiště

Kromě Splitu jsou populárními destinacemi také Dubrovník a Záhřeb. Obě města jsou přístupná přímými lety z Prahy. Dubrovník je známý svou nádhernou starou čtvrtí, zatímco Záhřeb, hlavní město Chorvatska, nabízí bohatý kulturní život a historické památky.

V závěru, ať už plánujete návštěvu Splitu za účelem prohlídky historických památek, plážové dovolené nebo jen jako výchozí bod pro další cesty po Chorvatsku, výhodné letenky z Prahy jsou jednoduše dostupné. Nezapomeňte si rezervovat svůj let s dostatečným předstihem, abyste se ujistili, že získáte nejlepší možnou cenu.


Chorvatsko má několik mezinárodních letišť, která slouží různým částem země. Zde je seznam hlavních letišť v Chorvatsku:

 1. Letiště Zagreb (ZAG) - hlavní letiště v zemi a je nejblíže hlavnímu městu.
 2. Letiště Split (SPU) - druhé nejrušnější letiště v zemi, slouží Dalmácii, včetně populárních turistických destinací jako jsou Split, Hvar a Trogir.
 3. Letiště Dubrovník (DBV) - slouží Dubrovníku a jižní Dalmácii.
 4. Letiště Pula (PUY) - na severu Istrie, slouží městu Pula a okolní oblasti.
 5. Letiště Zadar (ZAD) - slouží severní Dalmácii, včetně ostrovů Pag a Dugi Otok.
 6. Letiště Rijeka (RJK) - na severu, blízko k městům Rijeka a Opatija.
 7. Letiště Osijek (OSI) - ve východní Slavonii, blízko maďarské a srbské hranice.
 8. Letiště Brač (BWK) - malé letiště na ostrově Brač.

Ceny letenek se mohou výrazně lišit v závislosti na čase rezervace, sezóně, trvání letu a letecké společnosti. Všeobecně lze říci, že nejlevnější letenky jsou často k dispozici z větších letišť s větším objemem letového provozu, jako je Praha, Vídeň, Berlín nebo Varšava.

Pokud jde o dopravu, všechna tato letiště mají autobusové spojení do příslušných měst a většina z nich má také taxi služby nebo možnost půjčení auta. U některých letišť, jako je Dubrovník a Split, jsou k dispozici i trajektové služby do okolních ostrovů. Je vždy dobré se předem informovat o dostupnosti a cenách dopravy.

Příspěvek s titulkem "Levné letenky do Splitu 2023: Vše, co potřebujete vědět" pojednává o letecké dopravě týkající se lokalit, jako je například Split , Chorvatsko, ale i jiných souvisejících států a měst celého světa. Článek byl na posledy editován dne 26.06.2023 a je možné, že neodráží zcela aktuální situaci. Pokud trváte na co nejaktuálnějších informacích k dnešnímu či zítřejšímu dni 15.06.2024, vložte dotaz do diskuse. Trh s letenkami je velmi proměnlivý a zásadou číslo jedna by mělo být neustálé ověřování cen letenek i do oblastí jako je Split , Chorvatsko, ale také celková informovanost související s leteckou dopravou. Pokud chcete mít jistotu, že zakoupíte letenky bez poplatku, respektive včetně všech tax a poplatků, rezervujte si letenky od Královny.
[row][col lg_col="6" md_col="6" sm_col="6"] [progress percent="90" icon="fa fa-drupal" class="progress-bar-danger"]unknown[/progress] [/col][col lg_col="6" md_col="6" sm_col="6"] [/col][/row]
Každý, kdo již někdy sháněl a kupoval letenku přes internet ví, že porovnání cen a nabídek letů od jednotlivých dopravců (leteckých společností) je základním předpokladem dobré koupě. Najít nejlepší, řekněme tedy především nejlevnější letenku do lokalit jako Split , Chorvatsko, ale i dalších, je snadné, ale budete muset aktivně hledat. Některé vyhledávače letenek a letenkové servery mohou využívat podvodných technik, kdy po vyhledání letu neuvedou konečnou cenu letenky včetně poplatků a letištních tax a vy si tak k celkové ceně letenky nakonec připočtete neočekávané výdaje!
Když rozhoduje cena...
Očekáváte cenu letenky, která nepřekročí 1250 Kč, případně ještě levnější? Pak nahlédněte do akční nabídky nejlevnějších letenek od nízkonákladových leteckých společností, jejichž ceny jsou obvykle nesrovnatelně nižší než u "běžných" aerolinek a najděte si co nejvýhodnější letecké spojení na trase Ostrava, Brno, Bratislava, Praha - Split , Chorvatsko a zpět, případně zvolte přímý jednosměrný let bez přestupů.
Konečnou cenu letenky do destinací jako Split , Chorvatsko ovlivňuje celá řada faktorů. Patří mezi ně jak faktor časový, kterým může být jak roční období (jaro, léto, podzim, zima), tak konkrétní měsíc či den v týdnu, ale i státní svátky a výjimečné vnitrostátní i mezinárodní svátky a akce. Mnozí "lovci letenek" kalkulují s tím, jak pracovníci leteckých společností vypisují nové nabídky letenek, upravují jejich ceny vzhledem ke dni jejich vystavení atp.
Jak ulovit levnější letenku?
Obecně vzato lze předpokládat, že nové i speciální nabídky letenek se objevují po víkendu, tedy zpravidla ihned v pondělí a vy tak můžete zkraje nového týdne zaregistrovat větší množství nových, lecky cenově výhodných nabídek letů jak po Evropě, tak do zbytku světa. Nejlepším způsobem, jak se pokusit najít co nejlacinější letenku je zcela nezávazně porovnat ceny letenek od desítek leteckých dopravců a cestovních agentur.
Název dopravce Zkratka Sídlo dopravce
Adria Airways JP Slovinsko
Aegean Airlines A3 Řecko
Air Canada AC Kanada
Air China CA Čína
Air New Zealand NZ Nový Zéland
All Nippon Airways NH Japonsko
Asiana Airlines OZ Jižní Korea
Austrian Airlines OS Rakousko
Blue1 KF Finsko
BMI BD Velká Británie
Croatia Airlines OU Chorvatsko
LOT Polish Airlines LO Polsko
Lufthansa LH Německo
Scandinavian Airlines SK Skandinávie
Shanghai Airlines FM Čína
Singapore Airlines SQ Singapur
South African Airways SA Jihoafrická republika
Spanair JK Španělsko
SWISS LX Švýcarsko
TAP Portugal TP Portugalsko
Thai Airways TG Thajsko
Turkish Airlines TK Turecko
United Airlines UA USA
US Airways US USA
SkyTeam (aliance) - letenky Split , Chorvatsko
Aeroflot SU Rusko
Aeroméxico AM Mexiko
Air Europa UX Španělsko
Air France AF Francie
Alitalia AZ Itálie
Copa Airlines CM Panama
China Eastern Airlines MU Čína
China Southern Airlines CZ Čína
Continental Airlines CO USA
ČSA České aerolinie OK Česká republika
Delta Airlines DL USA
Kenya Airways KQ Keňa
KLM KL Nizozemsko
Korean Air KE Jižní Korea
Northwest Airlines NW USA
Oneworld (aliance) - letenky Split , Chorvatsko
American Airlines AA USA
British Airways BA Velká Británie
Cathay Pacific CX Hong Kong
Finnair AY Finsko
Iberia IB Španělsko
Japan Airlines JL Japonsko
LAN Airlines LA Chile
Malév Hungarian Airlines MA Maďarsko
Qantas QF Austrálie
Royal Jordanian RJ Jordánsko
Další významné letecké společnosti
Aerolíneas Argentinas AR Argentina
Aerosvit Airlines VV Ukrajina
Afriqiyah Airways 8U Libye
Air Astana KC Kazachstán
Air Austral UU Francie, Réunion
Air Caraibes TX Francouzský Karibik
Air India AI Indie
Air Malta KM Malta
Air Mauritius MK Mauricius
Air Namibia SW Namíbie
Air Seychelles HM Seychely
Avianca AV Kolumbie
Bangkok Airways PG Thajsko
Belavia B2 Bělorusko
Brussels Airlines SN Belgie
Bulgaria Air FB Bulharsko
Central Connect Airlines 3B Česká republika
Conviasa 36647 Venezuela
EgyptAir MS Egypt
El Al LY Izrael
Emirates EK Arabské emiráty
Estonian Air OV Estonsko
Etihad Airways EY Arabské emiráty
EVA Air BR Tchaj-wan
Garuda Indonesia GA Indonésie
Gulf Air GF Bahrajn
Hahn Air HR Německo
Hainan Airlines HU Čína
China Airlines CI Tchaj-wan
Icelandair FI Island
Jet Airways 9W Indie
KD Avia KD Rusko
Kingfisher Airlines IT Indie
Kuwait Airways KU Kuvajt
Malaysia Airlines MH Malajsie
Mexicana MX Mexiko
Olympic Airlines OA Řecko
Oman Air WY Omán
Pegasus Airlines PC Turecko
Qatar Airways QR Katar
Royal Brunei BI Brunej
SATA Air Acores SP Portugalsko
Saudi Arabian Airlines SV Saúdská Arábie
SriLankan Airlines UL Srí Lanka
TAM Airlines JJ Brazílie
TAROM RO Rumunsko
Transaero Airlines UN Rusko
TunisAir TU Tunisko
Ukraine International PS Ukrajina
Vietnam Airlines VN Vietnam
Virgin Atlantic VS Velká Británie
Yemenia Airways IY Jemen
Charterové aerolinky - nejlevnější letenky Split , Chorvatsko
Air Transat TS Kanada
ArkeFly OR Nizozemsko
Corsairfly SS Francie
Jetairfly TB Belgie
Sky Airlines ZY Turecko
Thomas Cook MT Velká Británie
Travel Service QS Česká republika

Rezervujte si letenky na místní letiště

Na jaká alternativní letiště v blízkosti města Split si můžete koupit letenku od Student Agency? Níže jsme si pro vás připravili alternativy v podobě dalších letišť: Split / Split / (SPU) / Chorvatsko

© 2018 ceskaletenka.cz