Skip to main content

IDOS Vlaky: Kupte si vlakovou jízdenku online a se slevou!

Praha

Tip.: Pokud Vás nezajímají detaily tohoto článku, můžete si rovnou vyhledat spojení.

IDOS je komplexní online systém pro vyhledávání dopravních spojení, nejen vlakových, ale také autobusových, letištních a městské dopravy, ve veřejné dopravě v České republice. Plánujete cestu po České republice a chcete mít jistotu nejlepších spojení? IDOS vám poskytne detailní přehledy o vlakových, autobusových a dalších spojeních na dosah kliknutí. Přečtěte si našeho průvodce, jak vyhledat ideální spojení, zakoupit jízdenky online a využít nejlepší slevy. Optimalizujte svůj čas a ušetřete peníze s našimi tipy pro cestování přes IDOS. Vydejte se na cestu s námi a objevte krásy českých měst, vlakových nádraží a autobusových zastávek pohodlně a efektivně!

Jak vyhledat vlakové spojení:

 1. Otevřete webovou stránku IDOS (idos.cz) nebo si stáhněte aplikaci IDOS do svého mobilního zařízení.
 2. Do vyhledávacích polí "Odkud" a "Kam" zadejte názvy stanic, mezi kterými chcete cestovat. Případně můžete vyhledat spojení na základě své aktuální polohy.
 3. Výchozí datum a čas cesty jsou automaticky nastaveny na aktuální datum a čas, ale můžete je změnit dle potřeby.
 4. Klikněte na tlačítko "Hledej spojení" a systém vám zobrazí všechna dostupná spojení mezi zadanými stanicemi.

Jak přes IDOS zakoupit jízdenky:

 1. Jakmile si vyberete spojení, klikněte na tlačítko "Koupit jízdenku".
 2. Systém vás pravděpodobně přesměruje na stránku příslušného dopravce, kde dokončíte nákup jízdenky.
 3. Budete muset zadat své kontaktní údaje a zvolit způsob platby. Po provedení platby obdržíte jízdenku v elektronické podobě, kterou můžete vytisknout nebo ukázat v mobilním zařízení.

Na co si dát pozor:

 • Při vyhledávání spojení věnujte pozornost přestupům a celkové době cesty.
 • U některých vlaků může být potřeba rezervace místa, což může zvýšit celkovou cenu jízdenky.
 • Některé dopravce nabízejí různé tarify a slevy, takže cena jízdenky se může lišit v závislosti na zvoleném tarifu.

Co se týče slev:

 • Mnoho dopravců nabízí slevy pro studenty, důchodce, děti, držitele průkazů ZTP/P atd.
 • Slevy se liší mezi jednotlivými dopravci, takže je dobré se informovat přímo na stránkách dopravce nebo při nákupu jízdenky.
 • Některé dopravce také nabízejí slevy pro skupiny, předprodej jízdenek, o víkendech, během svátků atd.

Pamatujte, že jízdenka musí být platná pro všechny segmenty vaší cesty. Pokud vaše cesta zahrnuje přestupy mezi různými dopravci, může být potřeba koupit více jízdenek.


Alternativy k IDOS

IDOS je v České republice velmi populární a široce používaný vyhledávač spojení, ale existují i jiné alternativy, které mohou některým uživatelům lépe vyhovovat. Zde jsou některé z nich:

 1. Google Maps: Tento globální systém pro vyhledávání tras a spojení podporuje také veřejnou dopravu. Poskytuje informace o vlacích, autobusech, tramvajích a metru.
 2. Pubtran: Aplikace je zaměřena na veřejnou dopravu v České republice a v některých dalších evropských městech. Umožňuje vyhledat spojení pomocí GPS a obsahuje offline mapy. Od seznam.cz a.s.
 3. MHDapp: Tato aplikace se zaměřuje především na městskou hromadnou dopravu. Umožňuje vyhledávání spojení, sledování polohy vozidel a obsahuje i jízdní řády.
 4. Trainline EU: Pokud plánujete cestovat vlakem po Evropě, Trainline EU může být užitečný nástroj. Umožňuje vyhledat a rezervovat vlakové spojení v mnoha evropských zemích.
 5. Omio (dříve GoEuro): Tato platforma umožňuje vyhledávání spojení a rezervace jízdenek pro vlaky, autobusy a lety po celé Evropě.

Každá z těchto platforem má své výhody a nevýhody, takže je dobré se seznámit s jejich funkcemi a zvolit tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.


IDOS chyby, technické problémy, výpadky

Nejsou nám známy konkrétní informace o chybách či nedostatcích v systému IDOS. Nicméně obecně lze říci, že jako s jakýmkoli technologickým nástrojem, i u IDOS se mohou vyskytovat určité problémy. Zde jsou některé možné scénáře:

 1. Problémy s aktualizací dat: IDOS je závislý na datech od mnoha různých dopravců. Pokud některý z nich neposkytne aktualizované informace, může to vést k zobrazení nesprávných spojení. Řešením může být pravidelné ověřování informací přímo na webových stránkách dopravců.

 2. Problémy s výkonem aplikace: Pokud aplikace IDOS na mobilním zařízení nefunguje správně, může to být způsobeno chybami v aplikaci nebo problémy s konkrétním zařízením. Zkuste aplikaci aktualizovat na nejnovější verzi, restartovat zařízení nebo případně reinstalovat aplikaci.

 3. Problémy s nákupem jízdenek: Někteří dopravci mohou nabízet možnost zakoupit jízdenky přímo přes IDOS, zatímco jiní mohou uživatele přesměrovat na vlastní webové stránky. Pokud narazíte na problémy s nákupem jízdenek, zkuste se obrátit přímo na dopravce.

 4. Omezení při hledání spojení: IDOS je skvělý nástroj pro hledání spojení ve veřejné dopravě, ale nemusí pokrýt všechny možnosti dopravy, jako jsou soukromé taxislužby, sdílené jízdy, Bolt apod. V takovém případě můžete využít jiné vyhledávače spojení nebo aplikace.

Je důležité mít na paměti, že většina těchto problémů je mimo kontrolu IDOS a je způsobena externími faktory, jako jsou chyby dopravců nebo omezení daných technologických zařízení.

Příspěvek s titulkem "IDOS Vlaky: Kupte si vlakovou jízdenku online a se slevou!" pojednává o letecké dopravě týkající se lokalit, jako je například Praha , ale i jiných souvisejících států a měst celého světa. Článek byl na posledy editován dne 21.06.2023 a je možné, že neodráží zcela aktuální situaci. Pokud trváte na co nejaktuálnějších informacích k dnešnímu či zítřejšímu dni 15.06.2024, vložte dotaz do diskuse. Trh s letenkami je velmi proměnlivý a zásadou číslo jedna by mělo být neustálé ověřování cen letenek i do oblastí jako je Praha , ale také celková informovanost související s leteckou dopravou. Pokud chcete mít jistotu, že zakoupíte letenky bez poplatku, respektive včetně všech tax a poplatků, rezervujte si letenky od Královny.
[row][col lg_col="6" md_col="6" sm_col="6"] [progress percent="90" icon="fa fa-drupal" class="progress-bar-danger"]unknown[/progress] [/col][col lg_col="6" md_col="6" sm_col="6"] [/col][/row]
Každý, kdo již někdy sháněl a kupoval letenku přes internet ví, že porovnání cen a nabídek letů od jednotlivých dopravců (leteckých společností) je základním předpokladem dobré koupě. Najít nejlepší, řekněme tedy především nejlevnější letenku do lokalit jako Praha , ale i dalších, je snadné, ale budete muset aktivně hledat. Některé vyhledávače letenek a letenkové servery mohou využívat podvodných technik, kdy po vyhledání letu neuvedou konečnou cenu letenky včetně poplatků a letištních tax a vy si tak k celkové ceně letenky nakonec připočtete neočekávané výdaje!
Když rozhoduje cena...
Očekáváte cenu letenky, která nepřekročí 154 Kč, případně ještě levnější? Pak nahlédněte do akční nabídky nejlevnějších letenek od nízkonákladových leteckých společností, jejichž ceny jsou obvykle nesrovnatelně nižší než u "běžných" aerolinek a najděte si co nejvýhodnější letecké spojení na trase Ostrava, Brno, Bratislava, Praha - Praha a zpět, případně zvolte přímý jednosměrný let bez přestupů.
Konečnou cenu letenky do destinací jako Praha ovlivňuje celá řada faktorů. Patří mezi ně jak faktor časový, kterým může být jak roční období (jaro, léto, podzim, zima), tak konkrétní měsíc či den v týdnu, ale i státní svátky a výjimečné vnitrostátní i mezinárodní svátky a akce. Mnozí "lovci letenek" kalkulují s tím, jak pracovníci leteckých společností vypisují nové nabídky letenek, upravují jejich ceny vzhledem ke dni jejich vystavení atp.
Jak ulovit levnější letenku?
Obecně vzato lze předpokládat, že nové i speciální nabídky letenek se objevují po víkendu, tedy zpravidla ihned v pondělí a vy tak můžete zkraje nového týdne zaregistrovat větší množství nových, lecky cenově výhodných nabídek letů jak po Evropě, tak do zbytku světa. Nejlepším způsobem, jak se pokusit najít co nejlacinější letenku je zcela nezávazně porovnat ceny letenek od desítek leteckých dopravců a cestovních agentur.
Název dopravce Zkratka Sídlo dopravce
Adria Airways JP Slovinsko
Aegean Airlines A3 Řecko
Air Canada AC Kanada
Air China CA Čína
Air New Zealand NZ Nový Zéland
All Nippon Airways NH Japonsko
Asiana Airlines OZ Jižní Korea
Austrian Airlines OS Rakousko
Blue1 KF Finsko
BMI BD Velká Británie
Croatia Airlines OU Chorvatsko
LOT Polish Airlines LO Polsko
Lufthansa LH Německo
Scandinavian Airlines SK Skandinávie
Shanghai Airlines FM Čína
Singapore Airlines SQ Singapur
South African Airways SA Jihoafrická republika
Spanair JK Španělsko
SWISS LX Švýcarsko
TAP Portugal TP Portugalsko
Thai Airways TG Thajsko
Turkish Airlines TK Turecko
United Airlines UA USA
US Airways US USA
SkyTeam (aliance) - letenky Praha
Aeroflot SU Rusko
Aeroméxico AM Mexiko
Air Europa UX Španělsko
Air France AF Francie
Alitalia AZ Itálie
Copa Airlines CM Panama
China Eastern Airlines MU Čína
China Southern Airlines CZ Čína
Continental Airlines CO USA
ČSA České aerolinie OK Česká republika
Delta Airlines DL USA
Kenya Airways KQ Keňa
KLM KL Nizozemsko
Korean Air KE Jižní Korea
Northwest Airlines NW USA
Oneworld (aliance) - letenky Praha
American Airlines AA USA
British Airways BA Velká Británie
Cathay Pacific CX Hong Kong
Finnair AY Finsko
Iberia IB Španělsko
Japan Airlines JL Japonsko
LAN Airlines LA Chile
Malév Hungarian Airlines MA Maďarsko
Qantas QF Austrálie
Royal Jordanian RJ Jordánsko
Další významné letecké společnosti
Aerolíneas Argentinas AR Argentina
Aerosvit Airlines VV Ukrajina
Afriqiyah Airways 8U Libye
Air Astana KC Kazachstán
Air Austral UU Francie, Réunion
Air Caraibes TX Francouzský Karibik
Air India AI Indie
Air Malta KM Malta
Air Mauritius MK Mauricius
Air Namibia SW Namíbie
Air Seychelles HM Seychely
Avianca AV Kolumbie
Bangkok Airways PG Thajsko
Belavia B2 Bělorusko
Brussels Airlines SN Belgie
Bulgaria Air FB Bulharsko
Central Connect Airlines 3B Česká republika
Conviasa 36647 Venezuela
EgyptAir MS Egypt
El Al LY Izrael
Emirates EK Arabské emiráty
Estonian Air OV Estonsko
Etihad Airways EY Arabské emiráty
EVA Air BR Tchaj-wan
Garuda Indonesia GA Indonésie
Gulf Air GF Bahrajn
Hahn Air HR Německo
Hainan Airlines HU Čína
China Airlines CI Tchaj-wan
Icelandair FI Island
Jet Airways 9W Indie
KD Avia KD Rusko
Kingfisher Airlines IT Indie
Kuwait Airways KU Kuvajt
Malaysia Airlines MH Malajsie
Mexicana MX Mexiko
Olympic Airlines OA Řecko
Oman Air WY Omán
Pegasus Airlines PC Turecko
Qatar Airways QR Katar
Royal Brunei BI Brunej
SATA Air Acores SP Portugalsko
Saudi Arabian Airlines SV Saúdská Arábie
SriLankan Airlines UL Srí Lanka
TAM Airlines JJ Brazílie
TAROM RO Rumunsko
Transaero Airlines UN Rusko
TunisAir TU Tunisko
Ukraine International PS Ukrajina
Vietnam Airlines VN Vietnam
Virgin Atlantic VS Velká Británie
Yemenia Airways IY Jemen
Charterové aerolinky - nejlevnější letenky Praha
Air Transat TS Kanada
ArkeFly OR Nizozemsko
Corsairfly SS Francie
Jetairfly TB Belgie
Sky Airlines ZY Turecko
Thomas Cook MT Velká Británie
Travel Service QS Česká republika

© 2018 ceskaletenka.cz